lampa stołowa do salonu

Lampa stołowa do salonu

Głównym oświetleniem w salonie najczęściej jest górne światło w postaci żyrandola lub kilku lampek. Jednak często górne światło jest zbyt ostre do codziennego użytku lub odwrotnie, niedostatecznie oświetla całe pomieszczenie. W takim wypadku konieczne jest umieszczenie dodatkowego źródła światła. Może to być niewielka lampa stołowa do salonu, która będzie rzucać przyjemne, delikatne światło. Lampa stołowa do salonu to także ciekawy dodatek dekoracyjny, który będzie ozdobą także w trakcie dnia. W zależności od charakteru wnętrza, można wybrać modele bardziej ozdobne, jak lampy stołowe z kryształkami lub zdecydować się na nieco bardziej awangardowe czarne lampy stołowe. Bez względu na to jaka lampa stołowa do salonu ozdobi wnętrze, należy pamiętać o kilku rzeczach.

Czarna lampa stołowa

czarna lampa stołowaNowoczesne wnętrza, w których dominują stonowane kolory i proste kształty wymagają odpowiednich dodatków. Lampa stołowa w ciemnym odcieniu pięknie dopełni wnętrze i będzie stanowić bardzo ciekawy dodatek. Niestety, ciemny kolor klosza lub całej lampy sprawia, że rzuca ona nieco mniej światła. Decydując się na czarną lampę stołową należy pamiętać o zakupieniu mocniejszej żarówki, tak by światło było odpowiednio mocne i rozświetlało pomieszczenie. W obawie o zbyt słabe światło, można wybrać lampę, która będzie posiadała jedynie czarne elementy. Lampa może mieć czarną podstawę lub jedynie ciemny akcent kolorystyczny na kloszu. Trzeba brać pod uwagę fakt, że czarna lampa stołowa może się kurzyć, a zabrudzenia na ciemnej powierzchni będą od razu widoczne. Warto zdecydować się więc na model wykonany z plastiku lub metalu, dzięki czemu wyczyszczenie lampy nie będzie wymagało czasu i pracy. Czarna lampa stołowa w nowoczesnym salonie lub sypialni będzie nie tylko wyjątkowym dodatkiem, ale może wprowadzić także ciekawy klimat.

Lampy stołowe z kryształkami

Właściciele bardziej strojnych i wyszukanych wnętrz mogą wybrać zupełnie inny rodzaj oświetlenia. Ciekawym rozwiązaniem są lampy stołowe z kryształkami, które nie tylko pięknie wyglądają, ale również oświetlają pomieszczenie w wyjątkowy, nieco magiczny sposób. Lampy stołowe z kryształkami rozpraszają światło, dzięki czemu na ścianie pojawia się istna iluminacja, pełna kolorów i barw. Lampy stołowe z kryształkami to także pewność, że pomieszczenie będzie odpowiednio doświetlone, ponieważ tego typu oświetlenie, nawet przy słabszych żarówkach, zapewnia dużo światła. Lampy stołowe z kryształkami mają niestety jeden ogromny minus, mianowicie czyszczenie. Niestety, kurz który zbiera się na poszczególnych kryształkach ciężko usunąć. Najlepiej używać do tego specjalnej szczotki lub delikatnej miotełki, tak aby nie uszkodzić lampy, a jednocześnie właściwie ją wyczyścić.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *