reflektor ogrodowy

Reflektor ogrodowy Polned Arcus

Polned Arcus to reflektor ogrodowy kierunkowy przeznaczony do podświetlenia elewacji budynków, ale również kwiatów, krzewów i drzew, jak i ścieżek. Posiada system łączenia Plug and Play, dzięki czemu jest łatwy w podłączaniu i użytkowaniu.

Funkcjonalny reflektor do ogrodu

System oświetleniowy oferuje program oświetlenia, dzięki któremu można bezpiecznie i szybko wykonać instalację systemu. Lampa posiada przewód ze skręcanym złączem, gotowym do połączenia z przewodem głównym, a wszystkie przewody i transformatory wyposażone są w szczelne skręcane złączki. Zastosowano w reflektorze bezpieczny system 12V – system oświetlenia zaprojektowano tak, aby było ono bezpieczne dla użytkowników, jak również zwierząt domowych korzystających z ogrodu. Niskie napięcie 12 V jest uznane przez europejskie prawo jako napięcie bezpieczne, a nowe technologie pozwalają żeby takie oświetlenie w pełni oświetliło dom, ogród, chodnik czy parking, a także podjazd i wjazd do garażu czy wejście do pomieszczenia gospodarczego. Połączenie transformatora do poszczególnych lamp odbywa się za pomocą ręcznie skręcanych złączek, zatem nie są konieczne żadne specjalne narzędzia – zazwyczaj tylko śrubokręt. Oświetlenie przygotowane jest również do instalacji w już istniejącym ogrodzie, ponieważ  wszystkie przewody i złącza mogą być ułożone na powierzchni.

reflektor ogrodowy

okazje.info.pl

Przy skręcaniu elementów zalecane jest użycie smaru lub oliwy, co podczas ewentualnej wymiany źródła światła ułatwi demontaż. Transformatory przystosowane są do montażu na zewnątrz i są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Automatyczne włączenie i wyłączenie systemu możliwe jest przy zastosowaniu włącznika zmierzchowego z timerem, co zapewnia wymierną oszczędność energii. Wszystkie złącza przystosowane są do montażu na zewnątrz, również pod ziemią i do zalania w betonie.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *